Valstybės tarnautojo pažymėjimas

Valstybės tarnautojo pažymėjimas sukurtas naudojant šiuolaikines technologijas bei pažangiausias apsaugos priemones. Kortelės polikarbonatiniame sluoksnyje duomenys, nuotrauka ir parašas įrašyti naudojant lazerinio graviravimo įrangą.

Kortelė – atitinkamo dizaino polikarbonatinė kortelė su joje įdiegtais kontaktiniu ir nekontaktiniu lustais. Į kontaktinį lustą įrašomos privataus ir viešo raktų poros bei viešą raktą patvirtinantys valstybės tarnautojo elektroninio parašo sertifikatas ir identifikavimo elektroninėje erdvėje sertifikatas.

Pažymėjimas yra dokumentas, patvirtinantis asmens tapatybę ir kad asmuo, kuriam jis išduotas, eina pareigas valstybės tarnyboje. Pažymėjimas suteikia valstybės tarnautojui galimybę pasirašyti elektroninius dokumentus saugiu elektroniniu parašu, taip pat galimybę valstybės informacinėms sistemoms, valstybės ir žinybiniams registrams identifikuoti valstybės tarnautoją jam jungiantis prie šių sistemų ir registrų, siunčiant duomenis saugiu valstybiniu duomenų perdavimo tinklu ir bendro naudojimo duomenų perdavimo tinklais (internetu).

Valstybės tarnautojo pažymėjimas Valstybės tarnautojo pažymėjimas

PROGRAMINĖ ĮRANGA

Elektroninių dokumentų pasirašymui naudojant asmens tapatybės kortelę (ar valstybės tarnautojo pažymėjimą) būtina parsisiųsti ir elektroniniu parašu pasirašančiojo asmens kompiuteryje įdiegti asmens tapatybės kortelės kontaktinės elektroninės laikmenos tvarkyklę iš www.nsc.vrm.lt.

„Lietuvos metų gaminys 2008“ Lietuvos metų gaminys 2008

TECHNOLOGINIAI POŽYMIAI

Vaivorykštinė spauda
Kortelės abi pusės yra padengtos dviem skirtingais apsauginiais tinkleliais, atspausdintais vaivorykštine spauda.

Specialus linijų išdėstymas
Kortelės abi pusės užpildytos skirtingų krypčių ir storių linijomis. Giljoširuotės juostos suformuotos iš skirtingų storių dvigubų linijų.

Nuotrauka
Skaitmeninė turėtojo nuotrauka graviruojama lazeriu.

Mikrotekstas
Pasikartojantis mikrotekstas „LIETUVOS RESPUBLIKA” suformuoja savarankiškas linijas.

Ultravioletiniai dažai
Nematomais dažais atspausdintas grafinis elementas.

Holograma
Kortelės dešinėje pusėje yra metalizuota difrakcinė holograma.

Mikroelementas
Kortelėje yra integruotas elektroninis mikroelementas.

Optiškai kintantys dažai
Grafinis elementas atspausdintas optiškai kintančiais dažais, keičiantis spalvą.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-07-16