exclamation

2022-01-27 nuo 19:00 iki 24:00 val. bus atliekami techniniai darbai, todėl galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

DUK

Išvalyti
Rodyti pilną sąrašą Atkreipkite dėmesį! Jūs pasinaudojote įrašų filtru, todėl matote susiaurintą sąrašą.
 • Pasų galiojimas, tinkamumas kelionėms 9
  • 1.

   Liepos 9 dieną išvykstu į Italiją. Ar būtinas pasas, ar tiks ir asmens tapatybes kortelė?

   Italija yra Europos Sąjungos valstybė. Asmens tapatybės korteles galiojančiomis kelionėms pripažįsta ES valstybės-narės ir šios šalys: Islandija, Juodkalnija, Kroatija, Makedonija, Norvegija, San Marinas, Šveicarija. Daugiau informacijos www.pasienis.lt, www.urm.lt

   Atnaujinta: 2019 08 21

  • 2.

   Ar galiu vykti į JAV su pasu, išduotu 2007-05-03?

   Taip, galite. Biometriniai pasai Lietuvoje išduodami nuo 2006 m. rugpjūčio 28 d.

   Atnaujinta: 2017 05 13

  • 3.

   Ar vykstant į Norvegiją reikalingas pasas, ar pakanka asmens tapatybes kortelės?

   Asmens tapatybės korteles galiojančiomis kelionėms pripažįsta ES valstybės narės ir šios šalys: Islandija, Juodkalnija, Kroatija, Makedonija, Norvegija, San Marinas, Šveicarija. Daugiau informacijos www.pasienis.ltwww.urm.lt

   Atnaujinta: 2019 08 21

  • 4.

   Ar būtina turėti pasą skrendant į Vokietiją? Jei paso galiojimo laikas yra pasibaigęs prieš 4 mėnesius. O asmens tapatybės kortelė dar yra nepadaryta. Ką tokiu atveju daryti? Jei išskrendam po 10 dienų. Ar būtina išsiimti kokį kitą dokumentą? Ar tiesiog galima skristi be paso?

   Būtina turėti galiojantį asmens dokumentą. Pasą ar asmens tapatybės kortelę galima gauti skubos tvarka per vieną dieną.

   Atnaujinta: 2017 05 13

  • 5.

   Ar reikalingas 8 metų vaikui pasas važiuoti į Latviją, ar pakaktų turėti vaiko gimimo liudijimą, ir kokios laukia pasekmės, jei aš vežuosi savo vaiką į Latviją be paso, tik su gimimo liudijimu ir ten sustabdytų jų policija?

   Vykstant į bet kurią užsienio valstybę vaiko asmens dokumentas yra būtinas.

   Atnaujinta: 2017 05 13

  • 6.

   Paso galiojimo laikas baigiasi š.m. 12 mėn. 9 d. Ar galiu jį jau dabar pasikeisti skubos tvarka, nes planuoju išvykti į užsienį? Ir ar galiu pasikeisti į pasą? Man tapatybės kortelė nepriimtina, nes galioja tik ES.

   Asmens dokumentą pasikeisti nepasibaigus jo galiojimo laikui nėra draudžiama.

   Atnaujinta: 2017 05 13

  • 7.

   Mano pasą šiek tiek apliejo: atsirado šviesi dėmė viršuje lapų. Ar jį galima naudoti ar būtina keisti nauju?

   Niekas negali prognozuoti, kokia gali būti tikrinančių asmenų reakcija. Kai kam gali kilti įtarimų dėl bandymo klastoti.

   Atnaujinta: 2017 05 13

  • 8.

   Turiu naują biometrinį pasą ir ID-kortelę su lustu, išduotus sausio mėnesį. Ar reikia papildyti ten įrašytus biometrinius duomenis, nes nuo vasaros įrašomi ir papildomi duomenys (pirštų atspaudai)? Gal šie duomenys jau yra įrašyti, nes užpildant prašymą reikėjo skaitmenizuoti (skenuoti) ir abiejų smilių atspaudus?

   Luste įrašytų duomenų negalima papildyti ar pakeisti. Asmens tapatybės kortelės su pirštų atspaudais išrašomos nuo 2009 m. sausio 1 d..

   Atnaujinta: 2017 05 13

  • 9.

   Pasidariau naują pasą, sausio mėnesio gale (raudonos spalvos, naujo berods formato, biometrinį?). Vasarą ketinu būti Amerikoje ir noriu užsukti į Kanadą. Tai ar galiu su tuo savo naujuoju pasu kirsti Kanados sieną? Nusiunčiau užklausą į Kanados ambasadą tai tiesiog gavau atsakymą : "Šiuo metu, Lietuvos Respublikos piliečiams, turintiems lietuvišką pasą, keliaujant į Kanadą laikinojo lankytojo vizos nereikalingos. Po 2009 m. sausio 1 d. lankytojai iš Lietuvos taip pat galės keliauti be laikinojo lankytojo vizos, tačiau tik tuo atveju, jeigu turės e-pasą." Tai kuris čia tas e-pasas? Ar mano tas naujasis (raudonos spalvos) atitinka jų reikalavimus, kad vėliau nekiltų problemų?

   Galite vykti. Visi nuo 2006 m. rugpjūčio 28 d. išduodami Lietuvos pasai yra biometriniai (e-pasai) ir tenkina bevizio režimo reikalavimus.

   Atnaujinta: 2017 05 13