exclamation

2022-01-27 nuo 19:00 iki 24:00 val. bus atliekami techniniai darbai, todėl galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

„Misija Sibiras“ primena, kodėl turime branginti nepriklausomybę

Data

2019 04 02

Įvertinimas
1
2019-04-02_IMG_0001.jpg

Pasitinkant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, 2019 m. kovo 8 d. Asmens dokumentų išrašymo centre prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – ADIC) lankėsi 2018 m. ,,Misija Sibiras’18“ ekspedicijos dalyvės Viltė Ambrazaitytė ir Aistė Eidukaitytė. Viešnioms buvo pristatyta ADIC veikla, asmens dokumentų išrašymo procesas ir darbuotojų iniciatyvos.

Ekspedicijos dalyvės pasidalino skaudžios istorijos išlikusiais vaizdais ir pasakojimais iš atšiauraus klimato Kazachstano. „Misija Sibiras’18“ Kazachstane vyko pirmą kartą. Prieš tai vykusios misijos buvo Sibire, Rusijoje. ADIC darbuotojai sužinojo, kaip buvo statomi kryžiai, tremties lageriai, tvarkomos tremtinių amžino poilsio vietos, kaip svetimame krašte likę lietuviai atnaujina ryšį su Lietuvoje gyvenančiais giminaičiais.

„Susitikimai, kur dalijamės emocijomis ir istorijomis iš ekspedicijos – svarbiausia projekto „Misija Sibiras“ dalis. Labiausiai džiugina tai, kad mus kviečiasi ne vien mokyklos ar universitetai, bet ir darbovietės, kur galime pilietiškumą kurti kartu. ADIC yra puikiausias įrodymas, kaip pilietiškumą galima kurti kiekvieną dieną mažuose dalykuose – nuo kabančios istorinės trispalvės iki naujai atsirandančių bendruomeniškų veiklų“, – teigia projekto „Misija Sibiras“ vadovė Aistė Eidukaitytė.

Istoriją būtina saugoti, net jei ji ir skausminga. Per 11 metų vykusias represijas iš Lietuvos ištremta daugiau nei 130 tūkst. žmonių. Koncentracijos stovyklose įkalinta apie 150 tūkst. lietuvių. Trėmimai, prasidėję 1941 m. birželio 14-ąją, Sibiro žemėse paliko apie 800 lietuviškų laidojimo vietų.

„Jau skaičiuoju beveik pusšimtį įgyvendintų susitikimų ir pasakojimų apie „Misija Sibiras’18“ ekspediciją Kazachstane. Prieš išvykstant į vietas, kuriose gyveno tiek daug tremtinių ir politinių kalinių, net nenutuokiau, kad sugrįžus man bus taip svarbu pasakoti apie pilietiškumą ir mūsų tautos istoriją mokiniams, miestų ir miestelių bendruomenėms įvairiausiuose Lietuvos kampeliuose. Juk mus sieja tie patys dalykai – Lietuva ir bendra mūsų visų tėvų ir senelių istorija”, – sako „Misija Sibiras‘18” ekspedicijos dalyvė Viltė Ambrazaitytė.

Misija Sibiras’18“ ekspedicijos pristatymas priminė: branginkime laisvę ir nepriklausomybę, tieskime istorijos tiltus tarp praeities ir ateities.