Parodos „Asmens tapatybės ir kelionės dokumentai Lietuvoje" papildymas

Data

2018 11 23

Įvertinimas
0
IMG_20181120_143938.jpg

Asmens dokumentų išrašymo centro prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – ADIC) Darbo taryba, praplėsdama parodos „Asmens tapatybės ir kelionės dokumentai Lietuvoje” tematiką ir ekspoziciją, į ADIC pakvietė kolekcininką Rolandą Česūną pristatyti ir kitus retus savo kolekcijos eksponatus.

R. Česūnas pristatė išsaugotus skirtingų laikotarpių asmens dokumentus, kurie nepateko į parodos ekspoziciją, tačiau susiję su reikšmingais Lietuvai įvykiais ir įdomiomis istorijomis. Asmens ir kelionės dokumentų istorija susijusi su Lietuvos atstovybėmis užsienyje, kur dokumentų išdavimas nenutrūko net Lietuvos okupacijos laikotarpiu.

R. Česūno kolekcijoje – Lietuvai žymių asmenybių dokumentai. Pažymėtina, kad Lietuvos asmens tapatybės ir kelionės dokumentų raida yra mažai tyrinėta ir išlikę daug nežinomų faktų. Visgi džiugu, kad Lietuvos asmens dokumentais ir jų raida domimasi, juos savo iniciatyva kolekcionuoja ir saugo entuziastai ir privatūs asmenų bei dalijasi su visuomene, organizuodami parodas.

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose nuo 2018 m. lapkričio 7 d. atidaryta paroda „Asmens tapatybės ir kelionės dokumentai Lietuvoje” tęsis iki 2019 m. vasario 16 d. Parodoje pristatoma ir ADIC parengta informacija „Asmens dokumentai, išrašymo ir išdavimo procesas, technologinė apsauga“.

Maloniai kviečiame apsilankyti.

Apsilankymas parodoje nemokamas.