exclamation

2022-01-27 nuo 19:00 iki 24:00 val. bus atliekami techniniai darbai, todėl galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

Svarbios naujienos ir nauji siekiai

Data

2019 02 19

Įvertinimas
2
2019-02-19_IMG_0001.jpg

Svarbios naujienos ir nauji siekiai

2019 m. vasario 19 d. vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, prieš atvykdamas į Asmens dokumentų išrašymo centrą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – ADIC) susipažinti su atnaujinta asmens dokumentų išrašymo įranga, apsilankė Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose ir susipažino su paroda „Asmens tapatybės ir kelionės dokumentai Lietuvoje“. Eksponatais ir istorija unikali šimtmečio paroda yra tvirtas pamatas siekti naujų aukštumų.

Eimutis Misiūnas atvyko į ADIC ir užtikrintu mygtuko spragtelėjimu aktyvavo naują pasų išrašymo įrenginį. Įrenginys akimirksniu sugriebė blanką, surado biometrinio paso duomenų lapą, optiškai atpažino blanko numerį ir konvejeriu blanką perkėlė lazeriniam graveriui. Vos kelias sekundes užtrukusi procedūra ir duomenų lape – viena saugiausių dokumentų išrašymo technologijų išgraviruotas asmens veido atvaizdas ir kiti duomenys. Elektroninės laikmenos įrašymas ir visų įrašų automatine kokybės patikra užbaigiamas žymiai produktyvesnis paso išrašymo procesas. Nauja įranga naudoja mažiau elektros energijos, veikia tyliau ir pažangiausiu aplinkosaugos reikalavimų ritmu.
Užtikrintu spragtelėjimu aktyvuotas ne tik naujas pasų išrašymo įrenginys, bet vėl aktyvuota galimybė pateikti prašymą ir gauti pasą skubos tvarka per vieną darbo dieną.
Spragtelėjimu duotas startas naujam įdomiam ir iššūkiais turtingam saugių asmens dokumentų raidos etapui.

ADIC informuoja, kad nuo 2019 m. vasario 19 d. atnaujinamas prašymų migracijos tarnybose priėmimas išduoti pasą skubos tvarka per 1 darbo dieną.

Užsakymas išduoti pasą skubos tvarka bus įvykdytas kitą dieną, jei jis bus tinkamai perduotas į Asmens dokumentų išrašymo sistemą, t.y. migracijos tarnyba turi tai atlikti iki 12 val. Tuomet išrašytas pasas į migracijos tarnybą bus saugiai pristatytas kitą dieną nustatytu laiku.
Valstybės rinkliava už paso išdavimą skubos tvarka per vieną darbo dieną yra  71 Eur.

Šiandien ADIC išrašo pasus, kurie išduodami bendra tvarka ir buvo persiųsti 2019 m. vasario 14 d.
Valstybės rinkliava už paso išdavimą bendra tvarka yra 43 Eur.

ADIC kviečia papildomai pasitikrinti asmens dokumentų galiojimo trukmę ir laiku kreiptis į migracijos tarnybas dėl asmens dokumentų keitimo.

D. Fedosejev