Valdovų rūmuose atidaryta paroda „Asmens tapatybės ir kelionės dokumentai Lietuvoje”

Data

2018 11 09

Įvertinimas
2
2018-11-07_IMG_0001.jpg

Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose 2018 m. lapkričio 7 d. atidaryta paroda „Asmens tapatybės ir kelionės dokumentai Lietuvoje”.

Parodoje eksponuojami Vytauto Šaikaus, Rolando Česūno kolekcijų originalūs dokumentai. Ekspozicijoje viena iš Antrojo pasaulinio karo metais Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos (Chiune Sugihara) išduotų „Gyvybės vizų“. Japonijos konsulate Kaune 1940 m. liepos – rugpjūčio mėnesiais diplomatas Čiunė Sugihara dirbo po 18 valandų per parą ir išdavė 2193 vizas. Nors bendras išduotų vizų skaičius ir nežinomas, tačiau manoma, kad jomis pasinaudojo apie 6000 asmenų.

Paroda lankytojus supažindina su tapatybės dokumentais, išrašytais nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų iki šių dienų.

Parodoje demonstruojamas Asmens dokumentų išrašymo centro prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos užsakymu sukurtas kelių minučių trukmės filmas, kita informacija apie asmens dokumentų raidą, dokumentų išrašymo ir išdavimo procesą ir technologines apsaugos priemones. Filmo sukūrimui vadovavo fotografas ir keliautojas Ričardas Anusauskas. Šiuo filmu siekiama geriau supažindinti su asmens dokumentais ir jų apsauga. Juk pastebėti dokumento klastojimą ir pažinti originalų dokumentą svarbu ne tik sienos apsaugos pareigūnams, bet ir kiekvienam asmens dokumento turėtojui ir visiems, kurie turi įsitikinti asmens tapatumu. Žinios apie dokumento technologinės apsaugos elementų savybes ir jų pritaikymas gali prisidėti prie asmens ir visuomenės saugumo stiprinimo.

Parodos organizatorius Vytautas Šaikus.

Parodos rengėjai: Rolandas Česūnas, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Užsienio reikalų ministerija, Asmens dokumentų išrašymo centras prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnyba prie Finansų ministerijos.

Kviečiame susipažinti su paroda, kuri veiks iki 2019 m. vasario 16 d.

Paroda nemokama.

Daugiau informacijos:
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai
Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnyba prie Finansų ministerijos